Jak wygląda trening EMS ?

Każdy trening trwa około 25 minut i jest podzielony na trzy etapy. Ćwiczenia rozpoczyna się od krótkiej kilkuminutowej rozgrzewki, wykonywanej w trybie cardio, podczas której ciało jest przygotowywane do wysiłku. Stosuje się w niej impulsy o niskiej częstotliwości, aby organizm przyzwyczaił się do charakterystycznego odczucia bodźca, jakim jest impuls elektryczny.

Kolejnym etapem jest trening właściwy: czyli tryb siłowy, wytrzymałościowy lub interwał. Na jego rodzaj mają wpływ wszystkie indywidualnie dobrane parametry pracy EMS, które pozwalają na dopasowanie intensywności oraz stopnia zaawansowania treningu do potrzeb, wieku oraz możliwości osoby ćwiczącej. Od początku do końca sesji EMS, trener dba o odpowiedni dobór ćwiczeń, poprawność ich wykonania oraz stopień obciążenia treningowego, gwarantując przy tym profesjonalny nadzór i bezpieczeństwo. Co więcej, dopasowany kombinezon pozwala swobodnie wykonywać dynamiczne ćwiczenia funkcjonalne.

Ostatni etap treningu to tzw. tryb masażu. Ma on na celu rozluźnienie mięśni i stanowi on substytut rozciągania i potreningowego relaksu. Ta część sesji zajmuje około 2-3 minut.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia w połączeniu z elektrostymulacją sprawiają, że mięśnie pracują znacznie szybciej i efektywniej niż w przypadku tradycyjnego treningu.

Szybkie i satysfakcjonujące efekty gwarantują nie tylko same ćwiczenia, ale również odpowiednio dobrana dieta. W studio Body Revolution  już w ramach jednego treningu każdy klient, oprócz indywidualnego programu ćwiczeń, otrzymuje bezpłatne porady dietetyczne. Ma on do dyspozycji trenera osobistego, który udzieli mu wszelkich porad dotyczących właściwego odżywiania i zdrowego trybu życia.