8 Zasad Power Girl – Recepta na zdrowy i aktywny styl życia

💟 8 ZASAD POWER GIRL💟
Dobre odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną to ważne elementy prowadzenia zdrowego stylu życia, ale nie tylko na to powinniśmy zwrócić uwagę. Poniżej 8 zasad, które wprowadzą Cię w lepszą wersje siebie.
1️⃣ Zdrowe nawyki żywieniowe
Zdrowa i zrównoważona dieta dostarczy Twojemu ciału składników odżywczych. Te składniki odżywcze dają energię i dobrze wpływają na serce, aktywność mózgu i pracę mięśni. Składniki odżywcze pomagają również budować i wzmacniać kości, mięśnie i ścięgna, a także regulują czynności organizmu, np. ciśnienie krwi.
2️⃣ Regularna aktywność fizyczna
Wystarczy pół godziny dziennie umiarkowanego wysiłku, by wkrótce zauważyć korzystne zmiany. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na układ odpornościowy, układ krążenia, układ ruchu, samopoczucie.
3️⃣ Higiena Dobrego Snu
Staraj się spać co najmniej 7 godzin. Zbyt mała ilość snu wiąże się z częstszymi przeziębieniami, wzrostem ryzyka chorób układu krążenia oraz cukrzycy.
Zaburzenia snu i przewlekły stres są czynnikiem sprzyjającym otyłości i rozwojowi chorób metabolicznych
4️⃣ Profilaktyka badań
Badania profilaktyczne pomogą uniknąć lub wykryć bardzo niebezpieczne choroby, zatrzymać ich rozwój, zanim będzie za późno.
5️⃣ Zaplanuj odpoczynek – BALANS
Ważniejszym elementem zdrowego trybu życia jest zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i codziennymi obowiązkami, a relaksem. W związku z tym warto zapoznać się z rozmaitymi konceptami szczęścia, pochodzącymi z różnych stron świata.
6️⃣ Pij odpowiednią ilość wody
Woda jest przede wszystkim doskonałym rozpuszczalnikiem i środkiem transportu składników odżywczych do komórek naszego ciała. Woda usuwa również zbędne produkty przemiany materii oraz związki toksyczne z organizmu. Wodę najlepiej wzbogacać cytryną, imbirem, świeżą miętą lub melisą. Pij ok. 1,5 -2 litrów wody dziennie.
7️⃣ Dbaj o rozwój osobisty
Zdrowy styl życia to także dbałość o sferę psychiczną, dla której zdrowe jest dostrzeganie pozytywnych aspektów w każdej sytuacji, dbałość o odpowiednie nastawienie, a także wyznaczanie sobie celów rozwojowych. Rozwój osobisty, a szczególnie stawianie sobie nowych zadań możliwych do osiągnięcia, będzie budował pozytywniejsze podejście do życia.
8️⃣Wprowadzaj zmiany małymi krokami
Filozowia Kaizen wywodzi się z kultury japońskiej i oznacza doskonalenie poprzez stopniowe wprowadzanie drobnych zmian. Ważne jest, że nie stoisz w miejscu i ruszyłaś do działania. Dzięki tej metodzie, bez wprowadzania rewolucyjnych zmian, krok po kroku możesz dotrzeć do tego, czego pragniesz i o czym marzysz, redukując przy tym lęk do minimum💟
 
Stosując te zasady z pewnością zbliżysz się aby osiągnąć swój wymarzony CEL. Ciesz się lepszym zdrowiem, samopoczuciem, pewnością siebie bo zasługujesz na to … w końcu jesteś POWER GIRL 🤩💪
 
—————————————————————-
Zapraszam do wspólnych treningów
Agata Bartolewska
Body Revolution Studio
tel. 511 426 888
www.bodyrevolutionstudio.pl