Pilates

Pilates trening dla każdego !

To uniwersalny trening funkcjonalny- wzmacniający wszystkie mięśnie, poprawiający posturę ciała, uczy prawidłowych wzorców ruchowych, zapobiega bólom pleców wynikającym z siedzącego trybu życia oraz odstresowuje dzięki nauce oddychania i relaksacji.

Jesteśmy jedynym studiem Pilates w Częstochowie , które posiada oryginalne maszyny zaprojektowane przez J. Pilatesa wykonane przez hiszpańską renomowaną firmę BonPilates  : Reformer , Cadillac, Wunda Chair oraz Spine Corrector.

Maszyny jeszcze bardziej pomagają w osiągnięciu lepszej sprawności oraz wyczuciu swojego ciała.

Maszyny do treningu Pilates. Co to takiego ?!  > Dowiedz się więcej

Pilates to ćwiczenia zalecane w rehabilitacji po kontuzjach i są przyjazne dla osób z problemami zwyrodnienia i wadami kręgosłupa. Pilates pozwala wzmocnić mięśnie pleców i tym samym odciążyć kręgosłup. Ćwiczenia angażują też rzadko przez nas używane mięśnie głębokie, które stanowią rusztowanie dla całej sylwetki i pomagają zachować prawidłową postawę ciała. 

Większość osób deklaruje, że dzięki Pilates dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa znacząco się zmniejszyły lub zostały całkowicie wyeliminowane.

Pilates pomaga wracać do zdrowia. Nie tylko zmniejsza napięcie, ale przede wszystkim bardzo stopniowo pomaga wracać do pełnej sprawności. O jego zdrowotnym działaniu świadczy też historia twórcy ćwiczeń. Joseph Pilates, zanim opracował program treningu, był chory między innymi na astmę i krzywicę. Dzięki ćwiczeniom przestał chorować, odzyskał zdrowe i sprawne ciało, a zajęcia zmotywowały go do trenowania innych sportów, np. narciarstwa czy nurkowania.

Ems 

Dieta           Kontakt