Trening Pilates na maszynach. Co to takiego ?

W naszym studio pilates posiadamy jako jedyni w Częstochowie profesjonalny sprzęt zaprojektowany przez Josepha Pilatesa, taki jak: Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Spine Corrector. Łączymy możliwości sprzętu z nowoczesnym podejściem modyfikując klasyczne ćwiczenia pod potrzeby klienta.

Pilates to trening który rzeźbi, wysmukla, rozciąga i wzmacnia ciało, rozpoczynając od napięcia mięśni głębokich stabilizujących kręgosłup, a kończąc na mięśniach globalnych, położonych najbardziej powierzchownie. Maszyny zostały zaprojektowane po to, aby przyspieszyć proces poprawy postawy ciała i wzmacniania głębokiego gorsetu mięśniowego.

REFORMER – Najlepiej znanym i najbardziej popularnym ze sprzętów. Jest to łóżko, którego mechanizm polegający na pracy sprężyn o różnej sile, dając opór naszemu ciału. Pilates Reformer pozwala na wykonywanie różnorodnych, dynamicznych i intensywnych, lecz jednocześnie płynnych i nieobciążających dla organizmu ćwiczeń, Ćwiczenia pilates na reformerze są doskonałym rozwiązaniem dla sportowców, ale zaleca się je również w okresie rehabilitacji, wspomagając powrót do pełnej sprawności. Trening przy użyciu łóżka do Pilatesu zwiększa siłę mięśniową, stabilizuje postawę, dalej elastyczność i rozciągnięcie a także wydolność i poprawia postawę ciała oraz ogólny stan zdrowia.

CADILLAC jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem stworzonym do ćwiczeń pilates. Zapewnia nieograniczone możliwości treningowe we wszystkich płaszczyznach angażując praktycznie wszystkie grupy mięśni. Inspiracją do powstania tego imponującego sprzętu było szpitalne łóżko, w którym pacjenci w pozycji leżącej lub półleżącej wykonują pierwsze ćwiczenia w okresie rekonwalescencji. Dlatego też, cadillak jest odpowiedni zarówno dla osób początkujących – które dzięki łóżku dużo szybciej osiągną zakładane rezultaty – jak i dla mocno zaawansowanych użytkowników, którzy mogą wykonywać elementy bardziej akrobatyczne. To właśnie dodatkowe wyposażenie i cała skomplikowana konstrukcja sprawiają, że cadillak dla każdego będzie nie lada wyzwaniem.

WUNDA CHAIR o kompaktowe, lecz wszechstronne urządzenia,

idealne do treningu całego ciała. Mimo niewielkich rozmiarów uznawane są za jedne z n

ajbardziej wymagających maszyn do Pilatesu. Umożliwia przeprowadzenie różnorodnych ćwiczeń zarówno przez osoby chcące poprawić swoją kondycję fizyczną i wydolność, jak i wracające do zdrowia w okresie rehabilitacji. Wyposażone w siedzisko i ruchomy podnóżek zamocowany za pomocą sprężyn o zróżnicowanym stopniu oporu, przeznaczony do rozciągania i wzmacniania grup mięśniowych, w przypadku których nie sprawdzają się tradycyjne techniki i sprzęty. Ćwiczenia na krzesłach są wspaniałym wyzwaniem dla siły, elastyczności, stabilizacji oraz równowagi.

SPINE CORRECTOR (Barrel – Łuk) Charakterystyczny kształt pozwala na wykonywanie ćwiczeń będących wspaniałym wyzwaniem zarówno dla siły, jak i równowagi, ucząc panowania nad swoim ciałem w trudnych sytuacjach.

Spine corrector jest sprzętem wykorzystywanym do wykonywania ćwiczeń wydłużających i wzmacniają tułów, ramiona, plecy i nogi, jednocześnie korygując lub przywracając naturalną krzywiznę kręgosłupa. Jest idealnym narzędziem do wyrównywania i mobilizacji kręgosłupa. Może również pomóc w poprawie postawy.